Witamy

Witamy Państwa na stronie internetowej naszej poradni. Specjalistyczne poradnie: ortopedyczna, kardiologiczna, neurochirurgiczna, chirurgiczna, rehabilitacyjna pozostają do Państwa dyspozycji. Zachęcamy również do skorzystania z opieki naszego działu rehabilitacji. Naszym celem jest udzielanie porad i zabiegów w milej atmosferze. Komfort i zadowolenie Pacjentów jest dla nas bardzo ważne. Zapraszamy od Poniedziałku do Czwartku w godz. 8.00-18.00 i Piątek od 8.00- 17.00. Kontakt : 503 162 395

Prywartne Gabinety Specjalistyczne

Ortopedia. Neurochirurgia. Chirurgia naczyniowa. Homeopatia i irydologia. Kardiologia.

Ortopedia

Nasza Poradnia Ortopedyczna prowadzi działalność medyczną od 2000 roku kontynujac dzialalnosc jednej z pierwszych niepublicznych placowek opieki zdrowotnej na terenie Tychow .

Zajmujemy się kompleksowym leczeniem schorzeń i urazów układu ruchu.

Nasz Ośrodek dysponuje oprocz poradni ortopedycznej nowoczesnym dzialem rehabilitacji medycznej wspierajacym nasze leczenie .

Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami z zakresu: ortopedii i traumatologii zwiazanymi z tyskimi stacjonarnymi placowkami ortopedii i traumatologii .

Standardy wykorzystywane w ośrodku oparte są na nowoczesnych metodach leczenia oraz na ścisłej współpracy lekarza, pacjenta i fizjoterapeuty. Naszym celem jest zapewnienie wysokich standardów opieki medycznej, indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz szybki powrot pacjenta do sprawnosci ruchowej .

Staramy się aby opieka nad pacjentem przebiegała w przyjaznych, komfortowych i spokojnych warunkach.

Zakres świadczonych usług medycznych:

 1. porada ortopedyczna i urazowo/ortopedyczna

 2. kwalifikacje do endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego

 3. leczenie osteoporozy

 4. choroby przeciążeniowe i zwyrodnieniowe narządu ruchu

 5. pełna diagnostyka w oparciu o własny urządzenia diagnozujące (USG) 

 6. profilaktyka medyczna w medycynie sportowej

 7. kontrola prawidłowego rozwoju narządu ruchu u dzieci i mlodziezy

 8. diagnostyka i leczenie chorob ortopedycznych i nastepstw urazow wieku dziecięcym

 9. diagnostyka , profilaktyka i leczenie bocznych skrzywień (skolioz) u dzieci.

 10. profesjonalna diagnostyke i leczenie : plaskostopia u dzieci oraz deformacji i zespolow bolowych stop u doroslych w oparciu o sprawdzone i uznane na swiecie indywidualnie dobierane wkladki termoplastyczne

 11. wsparcie w ramach ośrodka specjalistów: chirurgii ogólnej i naczyń, neurologii, rehabilitacji medycznej , kardiologii , neurochirurgii

 12. diagnostyka i leczenie zespolow bolowych kregoslupa metoda Mc Kenzie

 13. orzecznictwo pourazowe dla firm ubezpieczeniowych

 14. kompleksowe leczenie rehabilitacyjne w ramach Poradni i Pracowni Rehabilitacyjnej

Nasi Lekarze

lek. med. Jaroslaw Tamborski Specjalista Ortopedii i Traumatologii
Środa 16.00-18.00

lek. med. Piotr Donocik Specjalista Ortopedii i Traumatologii

Poniedziałek 16.00 -18.00

lek. Karolina Skarysz-Kałwa Ortopeda

Środa 16.00-18.00

lek. med. Jerzy Bereszko Ortopeda

 

Kardiologia

lek. med. Damian Dziuk

 

Neurochirurgia  
Poniedziałek 15.00-18.00

 

dr n. med. Wojciech Ślusarczyk Specjalista Neurochirurg

starszy asystent Oddziału Klinicznego Neurochirurgii Centralnego

Szpitala Klinicznego  w Katowicach

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (SUM). Już jako student zaangażowany był w badania naukowe prowadzone w Katedrze i Klinice Neurochirurgii oraz Katedrze i Zakładzie Fizjologii SUM. Po ukończeniu studiów staż podyplomowy odbył w Centralnym Szpitalu Klinicznym (CSK) w Katowicach.

Po zakończeniu stażu rozpoczął pracę w Oddziale Klinicznym Neurochirurgii CSK SUM w Katowicach, gdzie pracuje do dzisiaj na stanowisku starszego asystenta, jednocześnie jest nauczycielem akademickim w Katedrze i Zakładzie Fizjologii SUM w Katowicach.

Dr Wojciech Ślusarczyk jest specjalistą w dziedzinie neurochirurgii, oraz posiada stopień naukowy doktora nauk medycznych z zakresu neurochirurgii i neurofizjologii. W swojej pracy doktorskiej zajmował się badaniami na temat regeneracji i naprawy pourazowego uszkodzenia rdzenia kręgowego. Dr Wojciech Ślusarczyk jest współautorem ponad 16 publikacji naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach zagranicznych, współautorem ponad 78 doniesień zjazdowych prezentowanych na krajowych i międzynarodowych kongresach naukowych.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, a od 2010r. został wybrany na sekretarza Sekcji Stereotaksji i Neurochirurgii Czynnościowej PTNCh.

Otrzymane nagrody i wyróżnienia:

1. Nagroda Główna w Sesji Interdyscyplinarnej Doświadczalnej - I Ogólnopolska Konferencja SAM – 5-7 maja 2003, Katowice-Ligota, ŚAM.

2. II miejsce w Sesji Chirurgicznej - I Ogólnopolska Konferencja SAM – 5-7 maja 2003, Katowice-Ligota, ŚAM.

3. Wyróżnienie w Sesji Nauk Klinicznych Zabiegowych - 2nd International Conference of Students’ Scientific Society for Medical Students and Young Doctors – 15-17 kwietnia 2004, Bydgoszcz-Chełmno, A.M. w Bydgoszczy.

4. Nagroda Główna w Sesji Wolny Temat pod patronatem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego - Ogólnopolski Kongres Młodych Medyków – 23-24 kwietnia 2004, Warszawa, A.M. w Warszawie.

5. II miejsce w Sesji Chirurgicznej - II Ogólnopolska i XLIII Międzywydziałowa Konferencja Naukowa SAM – 5-7 maja 2004, Katowice, ŚAM.

6. II miejsce w Sesji Interdyscyplinarnej - II Ogólnopolska i XLIII Międzywydziałowa Konferencja Naukowa SAM – 5-7 maja 2004, Katowice, ŚAM.

7. Wyróżnienie w Sesji Nauk Klinicznych Zabiegowych, nagroda za najlepszą pracę spoza CM - III Międzynarodowa Konferencja STN – „Postępy w naukach biomedycznych” – 2-3 grudnia 2005, Bydgoszcz-Toruń.

8. Nagroda Główna - Majówka Młodych Mechaników – Politechnika Śląska, Polskie Towarzystwo Biomechaniki – maj 2006, Szczyrk.

9. Zespołowa Nagroda III stopnia Rektora Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w zakresie działalności dydaktycznej w roku akademickim 2005/2006.

10. Nagroda zespołowa I stopnia Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w zakresie działalności naukowej 2009.

Szkolenia i staże zagranice:
1. Good Clinical Practice Basic Training – 2007, Nicea, Francja

2. Full-endoscopic operations of the lumbar, thoracic and cervical spine – 2009, Herne/Kolonia, Niemcy

3. Department of Neurological Surgery – 2010, University of California San Francisco, USA

 • UCSF Medical Center

 • San Francisco VA Medical Center

 • San Francisco General Hospital and Trauma Center

Kursy dokształcające:

1. Neuroonkologia – Polska Szkoła Neurochirurgii – 20-24.05.2007, Poznań

2. Neurotraumatologia, neurochirurgia czynnościowa, neurochirurgia dziecięca – Polska Szkoła Neurochirurgii – 24-29.05.2008, Bukowy Dworek

3. Ochrona radiologiczna pacjenta – radiologia zabiegowa – 15-16,21-23.11.2008, Katowice

4. Neurochirurgiczne leczenie schorzeń kręgosłupa - Polska Szkoła Neurochirurgii 23-28.05.2009, Białystok-Wigry

5. „Zespól wzmożonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego u dzieci – problem interdyscyplinarny” – 11-12.09.2009, Rusinowice

6. Zaburzenia krążenia mózgowego - Polska Szkoła Neurochirurgii –– 18-22.04.2010, Kołobrzeg

7. „Modern technologies of correction of cranial defects – Cranioform” – training course – 02-03.12.2010, Zawiercie

8. VIII Sympozjum Sekcji Neurochirurgii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów – Nowotwory mózgu i urazy czaszkowo-mózgowe u dzieci – 17-20.03.2011, Zakopane

9. IX Sympozjum Sekcji Neurochirurgii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów – Intensywna terapia w neurochirurgii dziecięcej. Wodogłowie wieku dziecięcego. Chirurgia kręgosłupa u dzieci. Wady wrodzone. – 15-18.03.2012, Zakopane

10. X Sympozjum Sekcji Neurochirurgii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów – Intensywna terapia w neurochirurgii dziecięcej. Choroby naczyń mózgowych, wodogłowie i chirurgia kręgosłupa u dzieci. – 14-17.03.2013, Zakopane

Zainteresowania – neurochirurgia dorosłych:

 • neuroonkologia – guzy mózgu i rdzenia kręgowego

 • choroby kręgosłupa – dyskopatia, zmiany zwyrodnieniowe, stenoza kanału kręgowego – leczenie metodami małoinwazyjnymi, leczenie metodami klasycznymi

 • neurochirurgia naczyniowa – tętniaki i naczyniaki mózgu

 • nerwy obwodowe – zespół cieśni nadgarstka

 • neurotraumatologia

 • wodoglowie

Dr Wojciech Ślusarczyk jest jednym z członków zespołu Centrum Małoinwazyjnej i Endoskopowej Chirurgii Kręgosłupa, który stosuje najnowocześniejsze metody leczenia dyskopatii w odcinku szyjnym i lędźwiowym kręgosłupa.

DIETETYK

Dorota Mateja - Studio Dietetyki Personal Diet

 Absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach oraz Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia w Krakowie na kierunku dietetyka.

Chcesz schudnąć? Zmienić swoją sylwetkę? Chcesz zminimalizować objawy swojej choroby? Chcesz wspomóc swoje treningi ? Chcesz zadbać o zdrowie swoich dzieci? Chcesz zadbać o swoje zdrowie podczas ciąży i karmiania piersią? Nie zwlekaj. Umów się na wizytę, zacznij działać!